معروف ترین آبشار های ایران

مجموعه: ایران, جغرافیا, معروف ترین آبشار های ایران تعداد بازدید: 284
معروف ترین آبشار های ایران

معروف ترین آشار های ایران

مطالبی درمورد معروف ترین آبشار های ایران:

ایران حدود 43 آبشار معروف دارد که با آبشار های محلی و فصلی این رقم به 186 آبشار می رسد. استان مازندران با 78 آبشار کوچک و بزرگ بیشترین آبشار ها را در خود جا داده است. پس از آن استان لرستان با 45 آبشار در رتبه دوم قرار دارد.


 

آبشار لووه:

این مجموعه آبشار در 25 کیلومتری شهر گالیکش، در میان درختان و کوه های غرب پاک ملی گلستان و در کنار روستای لوه جای دارد. بلندی برخی از آبشار های این مجموعه تا 15 متر هم می رسد.


 

آبشار بیشه لرستان:

آبشار بیشه یکی از آبشار های لرستان است. این آبشار در دل کوه های زاگرس در شهرستان دورود قرار گرفته است و فاصله آن تا شهر خرم آباد 65 کیلومتر است. این آبشار در کنار راه آهن تهران_ خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار گرفته و زیبایی خاصی  به مناطق اطراف بخشیده است.


 

آبشار مارگون:

آبشار مارگون یکی از زیباترین آبشار های کشور است که درمجاورت شهر سپیدان و در مرز استان فارس و استان کهکیلویه و بویر احمد واقع شده است.


 

آبشار آتشگاه:

آبشار آتشگاه در شهرستان لردگان، در فاصله 40 کیلومتری شهر لردگان و 190 کیلومتری شهرکرد واقع شده است. این آبشار در دره ایی به سه کیلومتری قرار داردکه مسیر آن را، از محل چشمه تا اتصال به رودخانه خرسان، فضایی سرسبز از انواع درختان و گیاهان جنگلی پوشانده و شیب زیاد و پستی و بلندی های دره، آبشار های کوچک و متعددی را ایجاد کرده است.


 

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “معروف ترین آبشار های ایران”

قالب تفریحی