موسیقی چگونه به وجود آمد

مجموعه: هنر تعداد بازدید: 236
موسیقی چگونه به وجود آمد

“موسیقی چگونه به وجود آمد”

 


 

موسیقی چگونه به وجود آمد:

 

 

موسیقی:

 

از آغاز آفرینش همواره زمین شاهد حضور صورت های مختلفی بوده است. از صدای آب های جاری گرفته تا آواز پرندگان همه نشانه هایی از حضور امواج موسیقیایی طبیعی در زمین است.


نقش انسان در پیدایش موسیقی:

 

با حضور انسان در زمین و تکلم آن به صورت پیشرفته کم کم موسیقی از طبیعت به انسان منتقل شد و آوازه های بومی و ساز های سنتی شکل گرفت.


الهام از موسیقی:

 

بشر با الهام از صدای پرندگان به تمرین صدا و حنجره خود پرداخت و توانست آواز را به شکل کاملی فرا گیرد. پیشرفت موسیقی تا جایی پیش رفت که یونانیان باستان معتقد بودند (خدای آپولون) (خدای موسیقی) در کوه پارانس در یونان واقع است.


پیشرفت سازها:

 

با گذشت زمان ساز ها تکامل یافت. در مورد پیدایش ساز ها باید گفت که اولین سازها توسط انسان ها از طریق زدن قطعه های سنگ یا استخوان و بعد ها چوب به وجود  آمد.


ارتباط انسان ها با موسیقی:

 

از آن جایی که برای برقراری ارتباط در گذشته انسان ها احتیاج به صدا های بلندتری داشتند با پوست حیوانات وسیله ایی شبیه طبل امروزی را اختراع کرده که در جنگ ها نیز از آن استفاده می کردند.


آهنگ چگونه ایجاد شد:

 

در عصر باستان انسان هایی که وجود داشتند با زدن چون بر سنگ صدا هایی را تشکیل دادند. که در گذر زمان این ضربه ها ریتم های جدید نیز به وجود آمد.


رویداد های پیدایش موسیقی:

 

اما پیدایش موسیقی همراه با ساز ها مختلف مربوط به قرن های قبل از میلاد می شود، طوری که یونانیان باستان با اشعار هومر را برای تحریک سربازان با نوعی چنگ می خواندند و با بودائیان آهنگ های مذهبی می خواند. موسیقی همچنان ادامه دارد به طوری که امروزه پیشرفته ترین اش شناخته شده است.


مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “موسیقی چگونه به وجود آمد”

قالب تفریحی